Pojistné membrány


Pojistné membrány, jsou speciální zařízení, umožňující usměrnění nadměrného tlaku na správné místo, které vzniklo následkem poruchy. V závislosti na typu instalace a media, pojistné membrány se liší mezi sebou tvarem, použitým materiálem a technologickým řešením. Některé membrány mají zářezy, což jim umožňuje prasknout přesně předvídaným způsobem – jiné jsou oslabené laserem aby fungovaly jako tlaková vložka.

Podstata fungování pojistných membrán není jednotná. Nejjednodušší membrány, tzn. ty které mají zářezy praskají samočinně po překročení kritických hodnot tlaku uvnitř instalace.

Vyznačují se minimální fragmentací / nebo jejím nedostatkem a mohou být používány při práci s kapalinami nebo plyny. Pojistné membrány nejnovější generace jsou vytvářeny laserově při použití technologie Gi. Všechny tlakové vložky mohou být vybaveny tlakovým čidlem. Při zjištění zvýšeného tlaku následuje otevření hlavice a okamžité uvolnění nadměrného tlaku.

Tlakové vložky splňují bezpečnostní normy a požadavky pro farmaceutický, potravinářský, kosmetický, biotechnologický průmysl a mohou být použity všude tam, kde je nutné sterilní a aseptické použití.

CORONA je autorizovaným distributorem pojistných membrán firmy „Fike”. V nabídce jsou všechny druhy membrán, hlavic a příslušenství výrobce, jehož kvalita je dosvědčena příslušnými certifikáty.

Výrobky - Pojistná membrána

Pojistná membrána „AXIUS”

Pojistná membrána „AXIUS” je určená pro práci v agresivních aplikacích takových jak např. chemický nebo farmaceutický průmysl. Membránu lze použít k práci s tekutinami a plyny. Díky své hladké konstrukci se na ní neusazují procesní média.

Pojistná membrána „AXIUS S.C.”

Pojistná membrána „AXIUS S.C.” byla navržena způsobem, který splňuje přísné sanitární normy. Její hladký povrch znemožňuje usazování na membráně jakýchkoliv procesních nečistot. Membrána je ideálním řešením pro farmacii, biotechnologii, potravinářský a stáčecí průmysl.

Pojistná membrána typu „ATLAS”

Pojistná membrána typu „ATLAS” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Charakterizuje jí vysoký součinitel práce (95%), a také vyšší tlak roztržení do 1375 PSIG (94.80 BARG).

Pojistná membrána "SRL"

„SRL” jest typ pojistné membrány, instalované korunou směrem k procesu. Koruna membrány je opačně vypouklá a oslabena po obvodu, díky tomu je zajištěno plné otevření membrány bez použití ostří v její konstrukci. Vzhledem k širokému spektru materiálů ze kterých je vyrobena, mimo jiné 316, Hastelloy®, tantalu atd., je využívána na instalacích používajících vysoce korozní média. Membrána se používá rovněž k izolaci pojistných ventilů.

Pojistná membrána „SRX”

Pojistná membrána „SRX” je netříštivou tlakovou vložku doporučenou pro instalaci páry. ”SRX” rovněž zajišťuje vysokou trvanlivost za cyklických a pulzačních pracovních podmínek.

Pojistná membrána "MRK"

Tlaková vložka typu „MRK” je membránou určenou k práci s plyny a párou, zvláště pro nízké tlaky roztržení. Tlaková hlavice ” MRK” je odolná vůči podtlaku a pulzaci. Přesnost otevření zajišťují dodatečná ostří.

Pojistná membrána typu „SR-H”

Pojistná membrána typu „SR-H” je netříštivou hlavici určenou zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Membrána se používá ve farmaceutické, potravinářské a biotechnologické branži a všech ostatních aplikacích, kde jsou důležité sanitární podmínky. Speciální provedení membrány umožňuje čištění v místě montáže (CIP/SIP). Membrána se dodává se speciálními těsněními schválenými FDA.

Pojistná membrána typu „POLY-SD”

Pojistná membrána typu „POLY-SD” se vyznačuje dlouhou životností. Membrána může pracovat zároveň s kapalinami a plyny a funguje všude tam, kde dochází k polymerizaci. Tlakovou hlavici POLY-SD vyznačují vysoké pracovní parametry.

Pojistná membrána typu „SCRD”

Série „SCRD” byla navržena pro použití vysokotlakých aplikací kapalin a plynů. Membrány „SCRD” se dokonale hodí mj. jako ochrana pro pojistné ventily.

Pojistné membrány série „HO/HOV”

Pojistné membrány série „HO/HOV” se skládají od 2 do 4 komponentů, které tvoří jeden celek. Základním prvkem tohoto modelu je teflonová membrána a horní část membrány, která zajišťuje určitou práci. Membrána předává veškerou sílu na horní části membrány, aby fungovala v nejvhodnějším okamžiku. Vzhledem ke své modularitě, typ pojistných membrán „HO / HOV“ je k dispozici v široké škále materiálů a má široké uplatnění v průmyslu.

Pojistné membrány série „P”

Snadná montáž pojistné membrány série „P” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny. Série P je ideální pro práci s korozními médii.

Pojistná membrána série „AD”

Pojistná membrána série „AD” je určená zároveň pro práci s kapalinami a plyny s nízkým tlakem roztržení. Membrána je dostupná v sanitárním provedení.

Grafitová pojistná membrána série „GD”

Grafitová pojistná membrána série „GD” zajišťuje dokonalou ochranu pro korozní média. Může pracovat zároveň v aplikaci s kapalinami a plyny. Membrána při montáži nevyžaduje použití držadla s ohledem na možnost její instalace bezprostředně mezi příruby.

Pojistná membrána Extruder série „ERD”

Pojistná membrána Extruder série „ERD” , která je také známá jako Blow-Out-Plug je bezpečnostní zařízení chránící proti růstu tlaku, určeno především k ochraně výrobních procesů umělých hmot. „ERD” je unikátní řešením, které pokaždé vyžaduje konkrétní spojení rozměrů, závitování a stavbu (strukturu). „Fike“ pro typ „ERD“ nabízí širokou škálu standardních řešení, stejně jako kombinace připravené podle specifik klienta.

Pojistná membrána „SHX”

Pojistná membrána „SHX” je určena pro práci v aplikaci kapalin a plynů. Její provedení umožňuje její použití zejména ve farmaceutickém, potravinářském a stáčecím průmyslu pro vyšší tlaky roztržení.

Pojistná membrána typu „Lo-V”

Pojistná membrána typu „Lo-V” je zařízení určené pro zmírnění nežádoucích tlakových podmínek. Membrána může působit ve dvou směrech průtoku (je membránou působící současně na dva tlaky - nezávisle na každé straně). Může plnit úkoly dvou různých pojistných membrán v rámci ochrany procesu nebo nádrže proti účinkům imploze a zvýšeného tlaku.

DRŽADLA PRO POJISTNÉ MEMBRÁNY

Držadlo nebo také kazeta je zařízení, do kterého se montuje pojistná membrána za účelem zajištění vhodné těsnosti.

Fike Corporation byla založena v roce 1945 v USA.

Sídlo koncernu se nachází v Blue Springs ve státě Missouri. Od začátku svého vzniku se firma zaměřuje především na zavádění průmyslových systémů protiexplozní a protipožární ochrany, založených z velké části na svých vlastních výrobcích pro detekci požáru, protiexplozní ochranu, odlehčení tlaku, atd. Za téměř 70 let existence koncernu vzniklo mnoho poboček Fike po celém světě v (Belgii, Francii, Německu, Itálii, Velké Británii, Španělsku, Kanadě, Japonsku, Brazílii, Indii, Bahrajnu, Malajsii). V Polsku zástupcem Fike je CORONA s.r.o. Ke standardním výrobkům Fike patří membrány (odlehčení exploze) a pojistné membrány (ochrana proti růstu tlaku), protiexplozní aktivní ochrana (HRD / SRD) a pasivní – takové jako přerušovače ohně (bezplamenné odlehčení) a jiná inovativní řešení, jako jsou protiexplozní ventily (klapky, šoupátka), nebo rychlouzavírací ventily (klapky, šoupátka). Charakteristickým společným rysem těchto zařízení je (kromě zvýšení bezpečnosti práce), jejich významný podíl na zvyšování ekonomiky, tzn. snížení provozních nákladů všech strojů a zařízení, na která se vztahuje bezpečnostní systém.

Firma CORONA nabízí dodávku, kompletní servis a obsluhu všech zařízení Fike. Výrobky mají všechny potřebné atesty a certifikáty, včetně ATEXu.

Setkejme se

"CORONA" Engineering & Trade Office
16/27 John Baildon St. 40-115 Katowice Poland

Zavolejte nám

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Service: +48 32 258 56 43

Napište nám

Office: biuro@corona.org.pl
Service: serwis@corona.org.pl

© 2018 Copyright by Corona | All rights reserved

EnglishPolandCzechRussiaLithuania